Ata’nın bayramına ‘dünyanın’ övgüsü

16.’sı düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği’nin geleneksel açılış resepsiyonunda konuk ülke temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Şenol, barışta çocuğun önemini vurguladı.


Gaziemir’de 16.’sı düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği’nin açılış resepsiyonda, konuk ülkeler ile Aydın, Samsun ve Afyonkarahisar’dan gelen ekiplerin temsilcileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Her yıl burada misafir ettiğimiz çocuklar ile konuk heyetler, bizim yurt dışındaki gönüllü barış elçilerimiz. Dünya barışında çocuklara önemli görevler düşüyor. Çünkü onlar geleceğin sahipleri” dedi. Şenliğe bugüne kadar binlerce yabancı çocuğun katıldığını anlatan Başkan Şenol, “Dört yıldır logosu, maskotu, şarkısını belirleyerek marka haline getirip, temalı şekilde kutladığımız bu şenlik artık, İzmir’in de simgesine haline geldi” diye konuştu. Çocukları evlerinde misafir eden aileler ile şenliğe katkı sunan sponsorlara teşekkür eden Şenol, 8 ülke ile Samsun, Aydın ve onur konuğu Afyonkarahisar’dan gelen ekiplerin kendilerini onurlandırdıklarını dile getirdi.  

Şenol’un ardından söz alan Gaziemir Kaymakamı Şerafettin Tuğ, 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine değindi. 23 Nisan 1920’de açılan meclisin Türk ulusuna egemenliğini yeniden kazandırdığına işaret eden Tuğ, şöyle devam etti: “O meclisi oluşturanlara müteşşekkiriz. Meclisin açıldığı günü çocuklara bayram olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde bugün bu anlamlı buluşmada bir aradayız.”

‘Çocuklarla, barı köprüleri kuruluyor’

Daha sonra kürsüye çıkan ve konuşmasını Türkçe yapan Bosna Hersek Garejde Belediye Başkanı Muhammed Ramoviç ise, 23 Nisan’ı dünya gençlerine armağan ettiği için Mustafa Kemal Atatürk’e ve geleneksel şenlikte dünya gençlerini bir araya getiren Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a teşekkür ederek şunları söyledi: “23 Nisan artık bizim bayramımız. 16 yıldır bu şenlikte bir araya gelerek Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki barış köprülerini çocuklar aracılığıyla güçlendiriyoruz.” Kürsüye çıkan yabancı ülke temsilcileri ise, bu bayramın çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olduğuna vurgu yaparak, Atatürk’e övgüler yağdırdılar, Başkan Şenol’a teşekkür ettiler.

Eğitim ve sağlık

Başkan Şenol’un “Eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentler hızlı gelişir” inancıyla “Eğitim ve sağlık” temasıyla gerçekleştirilen şenliğin açılış resepsiyonuna, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Litvanya, Makedonya, Romanya ve Rusya ile ülkemizden de Aydın, Samsun ve onur konuğu il olarak Afyonkarahisar’dan gelen heyetler katıldı. Açık havada düzenlenen resepsiyona, meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, başkan yardımcıları, şenlik komitesi üyeleri, Gazieimir Eski Belediye Başkanı İsmet Kılıç, Bulgaristan Kirkova Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Mehmedali Hafız, Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ahmet Kemal Baysak, kamu temsilcileri, muhtarlar ile sponsorlar da katıldıHABERLER
Karnaval tadında kortej
Gaziemir’de 16. kez düzenlenen çocuk şenliliğinin geleneksel kortejine 8 ülkeden ve 3 ilden geleneksel kıyafetleri ve bayraklarıyla katılan çocuklar dostluk, barış mesajı verdiler.
Dünyanın çocuklarından Ata’ya büyük teşekkür
Gaziemir’de 16. kez buluşan dünya gençleri halk oyunlarını ve müziklerini sahneye koyarak, dünyada çocuklara aramağan edilen tek bayram 23 Nisan için Atatürk’e teşekkür ettiler.
Gaziemir’de Afyonlular şöleni
Şenliğin onur konuğu Afyonkarahisar adına düzenlenen gecede ozanların türküleriyle, şiirlerle, halkoyunlarıyla ilin tarihi ve kültürel yapısı tanıtıldı.
Gaziemir’in en küçük Başkanları
Başkan Şenol’un makamını devralan çocuklar kentin yönetimiyle ilgili görüş, öneri isteklerini dile getirerek, projelerini anlattılar. Projeleriyle Başkan Şenol’u şaşırttılar.
Ata’nın bayramına ‘dünyanın’ övgüsü
16.’sı düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği’nin geleneksel açılış resepsiyonunda konuk ülke temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Şenol, barışta çocuğun önemini vurguladı.
Şenlik Aktepe’de ‘Can’landı
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği etkinliklerinde sahne alan Fettah Can romantik şarkıları ve samimi tavırlarıyla seyircinin gönlünü bir kez daha çaldı.
Dünyanın dansı Gaziemir’de
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan 8 ülke ve Aydın, Afyon ve Samsun’dan gelen ekipler, yörelerine özgü oyunlar sahneleyerek, farklılıkların güzelliğini sergilediler
Gaziemir ‘Murat’a erdi
Şenliğin 2. gününde sahne alan Murat Boz şarkıları ve sahne şovuyla Gaziemirlileri adeta büyüledi. Konser sonunda konuşan Başkan Şenol gençlere, “Cumhuriyet size emanet” dedi
Gaziemir’e ‘kartal’ kondu
Beşiktaş’ın ilçedeki spor okulunun açılışını kulüp başkanı Fikret Orman’la yapan Başkan Şenol, nar hediye ettiği Orman’a, “Şampiyonluklarınız nar tanesi kadar çok olsun” dedi
Sosyal Belediyecilikte 4. yıl
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, düzenlediği basın toplantısıyla göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 4 yıllık sürede, eğitimden sağlığa, fiziki projelerden tarih