Gaziemir’in en küçük Başkanları

Başkan Şenol’un makamını devralan çocuklar kentin yönetimiyle ilgili görüş, öneri isteklerini dile getirerek, projelerini anlattılar. Projeleriyle Başkan Şenol’u şaşırttılar.


Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, 23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle makamını iki çocuğa devretti. Koltuğa ilk olarak Dedeoğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Dilan Coşkuner, ardından da Cengizhan Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Emre Vural oturdu.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un makamındaki törene çocukların aile ve öğretmenleri katıldı. Başkanlık koltuğuna ilk oturan Dilan Coşkuner okullara spor tesisleri yapacağını söyleyerek, Sarnıç’ta ki 2B sorununa değindi. Coşkuner “Sarnıç bölgesinde ki 2B sorunu tüm ailerin yaşantılarını etkiliyor. Bu durumdan çocuklarda etkileniyor. Bu sorunu çözmek için elimden geleni yapacağım” diyerek Başkan Şenol’u şaşırttı.

Daha sonra koltuğa oturan Emre Vural ise, Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi için Başkan Şenol’a teşekkür etti, 23 Nisan’ın alanlarda kutlanmasının önündeki engellerin kaldırılması gerektiğine değindi.

Çocukları makamında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Şenol, “Geleceğimizin sahibi gençleri donanımlı hale getirmek için okulların her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kültürel ve tarihi çalışmalarımızla gençlerimin sosyal yönlerinin gelişmesine katkı koyuyoruz” dedi. Başkan Şenol, minik başkanlara hediyeler vererek, her zaman onların yanında olacaklarını ve tüm taleplerini belediyeye iletmelerini istedi.HABERLER
Karnaval tadında kortej
Gaziemir’de 16. kez düzenlenen çocuk şenliliğinin geleneksel kortejine 8 ülkeden ve 3 ilden geleneksel kıyafetleri ve bayraklarıyla katılan çocuklar dostluk, barış mesajı verdiler.
Dünyanın çocuklarından Ata’ya büyük teşekkür
Gaziemir’de 16. kez buluşan dünya gençleri halk oyunlarını ve müziklerini sahneye koyarak, dünyada çocuklara aramağan edilen tek bayram 23 Nisan için Atatürk’e teşekkür ettiler.
Gaziemir’de Afyonlular şöleni
Şenliğin onur konuğu Afyonkarahisar adına düzenlenen gecede ozanların türküleriyle, şiirlerle, halkoyunlarıyla ilin tarihi ve kültürel yapısı tanıtıldı.
Gaziemir’in en küçük Başkanları
Başkan Şenol’un makamını devralan çocuklar kentin yönetimiyle ilgili görüş, öneri isteklerini dile getirerek, projelerini anlattılar. Projeleriyle Başkan Şenol’u şaşırttılar.
Ata’nın bayramına ‘dünyanın’ övgüsü
16.’sı düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği’nin geleneksel açılış resepsiyonunda konuk ülke temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Şenol, barışta çocuğun önemini vurguladı.
Şenlik Aktepe’de ‘Can’landı
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği etkinliklerinde sahne alan Fettah Can romantik şarkıları ve samimi tavırlarıyla seyircinin gönlünü bir kez daha çaldı.
Dünyanın dansı Gaziemir’de
16. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan 8 ülke ve Aydın, Afyon ve Samsun’dan gelen ekipler, yörelerine özgü oyunlar sahneleyerek, farklılıkların güzelliğini sergilediler
Gaziemir ‘Murat’a erdi
Şenliğin 2. gününde sahne alan Murat Boz şarkıları ve sahne şovuyla Gaziemirlileri adeta büyüledi. Konser sonunda konuşan Başkan Şenol gençlere, “Cumhuriyet size emanet” dedi
Gaziemir’e ‘kartal’ kondu
Beşiktaş’ın ilçedeki spor okulunun açılışını kulüp başkanı Fikret Orman’la yapan Başkan Şenol, nar hediye ettiği Orman’a, “Şampiyonluklarınız nar tanesi kadar çok olsun” dedi
Sosyal Belediyecilikte 4. yıl
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, düzenlediği basın toplantısıyla göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 4 yıllık sürede, eğitimden sağlığa, fiziki projelerden tarih