Seçim Manifestosu

Gaziemir’e sevdalıyız, hizmete hazırız…

Burası doğduğum kent. Çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği, üniversiteye, askere gittiğim yer… Daha lise yıllarında peşine düştüğüm bir hayaldi, doğduğum bu kentte belediye başkanı olmak, bu kenti yönetmek, geleceğine şekil verebilmek…

Hayat bana herkese nasip olmayacak bu hayali gerçekleştirme şansını sundu. Gaziemir’e belediye başkanı olmak gibi bir büyük onuru ve tarif edilemez mutluluğu sundu.

Beş yıl boyunca bu büyük sevdanın heyecanıyla ve işini çok seven, gecesini gündüzüne katarak çalışan bir ekiple yola çıktık. Tek tek biliyordum eksiklerini bu kentin…

Yapılması gerekli proje ve hizmetleri bilmenin rahatlığı, bizlerden desteğini hiç esirgemeyen siz Gaziemirlilerin verdiği özgüvenle yola çıktık.

Yol haritamızı hazırlarken 20 yıl sonrasının ihtiyaçlarını karşılayacak bir altyapıyı kurmak vardı zihnimizde.

Nüfusu büyük hızla artan Gaziemir’in günlük ihtiyaçlarını karşılarken, 250 bin kişiye hizmet verecek altyapıyı, şantiyeleri, hizmet binalarını, sosyal donatı alanlarını, parklarını planlayıp hayata geçirdik.

Hizmet üssü haline getirdiğimiz sarnıç’ta fen işleri, park ve bahçeler müdürlüğü ile temizlik işleri müdürlüğünün şantiyelerini kurduk.

Kendi çiçeğimiz ile fidanlarımızı ürettiğimiz sera ve fidanlıkları, kendi kent mobilyalarımızı ürettiğimiz ahşap ve metal atölyelerimizi kurduk.

Gaziemir’in 30 yıllık rüyası olan yeni belediye hizmet binamızın inşaatı tamamlanıyor. Çok yakında hizmetinize sunacağız.

Bir devlet hastanesi ve üniversitesi yoktu bu kentin. Üniversite sözümüzü sarnıç’taki havacılık meslek yüksek okulu ile henüz ilk yılında hayata geçirdik. Devlet hastanemiz artık halkımızın hizmetinde...

Eğitimli ve sağlıklı kentler hızla gelişir diyerek başlattığımız projeleri bugün devlet ve diğer belediyeler örnek alıyor.

GAZİGEM’de bu yıl 3 bin öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veriyor, ailelerinin cebine 10 milyon lira bırakıyoruz.

Bu kentte doğumdan ölüme her yaştan insanın hayatına dokunan projelerle fark yarattık. Hasta, yatalak ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız için hayata geçirdiğimiz evde yaşlı bakım hizmetimiz devlete bile örnek oldu.

Devlet istatistik enstitüsü araştırması ile Türkiye’nin en hızlı ve en modern gelişen ilçesi seçilen Gaziemir’de başka neler oldu diyen varsa,

 • İzmir’in en büyük sahnesine sahip festival alanı,
 • Butik müzeciliğin ilk örneği olan nostalji merkezi anı evi,
 • Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği adına yapılan kültür evi,
 • Bu kente ismini veren Seydi Baba adına yapılan türbe ve rekreasyon alanı,
 • Kadınları sosyal ve ekonomik hayata çektiğimiz 13 adet semt evi ve bir çamaşırhane,
 • Sentetik buz pisti ve yenilenen tenis kortları,
 • Geleneklerimizi ve zamansız kayıplarımızın hatıralarını yaşatan tematik parklar,
 • İşsizlerimize deva olan Cv bank,
 • Halk arasında iyilik bankası olarak anılan gıda bankası yardımlaşma derneği,
 • Hoşgeldin bebek projesi,
 • 7 gün 24 saat cenaze hizmetleri ve taziye ekibi,
 • Sarnıç’a ayrı hava getiren Mümin Gençoğlu Sosyal Tesisleri,
 • Yerli ve yabancı heykeltıraşların elinden çıkan soyut heykeller,
 • Duvarlara kayrak taşından motiflerle hayat veren çalışmalar,
 • Engelli vatandaşlarımız için hazırlanan fiziki çalışmalar ve eğitim hamleleri,
 • Her yaştan insanımızın spor yapma olanaklarının çeşitlendirilmesi

gibi sayısız proje, hizmet ve faaliyetleri görebilirler.

Bir kentin gelişimi ve belediyecilik hizmetleri sadece yol, kaldırım ve kanalizasyon yapmak değildir.  Kaliteli yaşam olanakları sunduğumuz insanlarımızı mutlu eden, geçmiş ve gelecekle olan bağlarını doğru kurgulayan, vizyon projelere de ihtiyaç vardır.

Bir kente 4,5 yılda 60 binden fazla fidan diken, geri dönüşümü İzmir’de hayata geçiren Gaziemir Belediyesi çevre ve doğaya sahip çıkma konusunda öncülük etmektedir.

Bu kentin tarihi ve kültürel yaşamıyla ilgili çalışmalar da geleceğe doğru başlattığımız yolculuğun önemli yapı taşlarıdır.

Bu süreçte basılan 12 adet kültürel yayın, soyut heykeller, 59 ayrı branşta verilen kurslar, dünyanın en eski dördüncü botanik bahçesinin izlerinin bulunması, İzmir’in ve ülkemizin tarihi, doğal ve kültürel önemi olan yörelerine düzenlenen geziler de ayrı bir öneme sahiptir.

20 yılını planlayıp önümüzdeki 20 yılının altyapı ve ihtiyaçlarını hazır hale getirdiğimiz Gaziemir artık İzmir’in yeni yıldızıdır. Aktepe ve Emrez’de hayata geçecek olan kentsel dönüşümle Gaziemir bu konuda da İzmir’de öncülük edecektir.

Fuarın burada inşa edilmeye başlanması, raylı sistemin ilçemizde faaliyete geçmesi, modern alt ve üst geçitler başta olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları devam ediyor.

Adnan Menderes Havalimanı ile İzmir’i dünyaya bağlayan bir transfer noktası olan Gaziemir, Türkiye’nin en modern endüstri parkı ESBAŞ ve Sarnıç sanayi bölgesiyle dev bir istihdam bölgesidir.

Özel sektör yatırımlarının da gözdesi haline gelen bu ilçeyi bir dünya kenti yapmak için gereken hazırlık, azim ve kararlılığa sahibiz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin beş yıl daha göreve devam etmem için yeniden aday göstermesinin gururunu sizlerle paylaşırken, bitmez bir enerji ile sizlere hizmet vermeye söz veriyorum. Bu kentte devam eden hızlı gelişimin doğru ve sağlıklı biçimde sonuçlanmasını istiyorum.

Tarihi ve kültürel yapısı, çevre ve doğası, sosyal donatı alanları ve modern yerleşim birimleriyle kendi kimliğini kazanacak bir kent yaratmak yeni ve büyük hedefimiz.

Bugüne kadar bizden desteğini bir gün bile esirgemeyen siz sevgili Gaziemirliler bu yoldaki en büyük güvencemizi oluşturuyor.

Birlikte düşünüp ortak akılla yönettiğimiz bu kentte bir dönem daha görev yapmak için yetkiyi sizden alır, hesabı da siz sevgili vatandaşlarımıza veririz.

Geçen 5 yıllık sürede göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğin dışında yaptığınız tüm eleştiri ve uyarılar için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Hayatı birlikte paylaştığımız, birlikte nefes alıp verdiğimiz, çocuklarımızı yetiştirip büyüttüğümüz, birlikte gülüp birlikte ağladığımız bu kentin geleceğe olan yolculuğunda yanımızda olmaya, güç vermeye devam edin.

Birlikte güzel ve mutlu günler göreceğiz diyerek bir kez sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Biz bu kenti seviyoruz, sizler için varız, sizler için çalışıyoruz. Kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açıktı, hep açık olacak.

 

Destek ve ilginiz bizlerle önümüzdeki dönemde de esirgemeyin. Hepinize mutluluk, sağlık ve güzel günler diliyorum.

 

HABERLER
Sanat Güneşi Gaziemir’de anıldı
Gaziemir Belediyesi, Zeki Müren’i doğumunun 87. yılında özel konserle andı.
Susma-yan çocuk!
Gaziemir Belediyesi, çocuk istismarının önüne geçmek ve farkındalık yaratmak için ilkokul öğrencilerine Alpilo ve Diya Susmayan Çocuk isimli hikaye kitabı dağıttı
Engelsiz Gaziemir
Gaziemir Belediye Başkan Halil İbrahim Şenol, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel insanlarla bir araya geldi
Türkiye’nin Efesi: 32 Dev Adam
Gaziemir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Geleneksel Düzenlemeli Dal’da ülke birincisi oldu
Töre oyununa Gaziemir’de tam not
Türkiye’nin ilk köy tiyatrosu Bademler Köyü Tiyatrosu, iki aile arasındaki kan davasına ve töreye karşı kadınların verdiği mücadeleyi ele alan Töre isimli oyunla seyirciyle buluştu
Eğitimcilerden Başkan Şenol’a teşekkür
Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu okul aile birliği Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u misafir ederek okula yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti
Gaziemir’e ‘İnsani Gelişme Ödülü’
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un eğitim ve sağlık alanında hayata geçirdiği sosyal projeler ödülle taçlandı
Gaziemir kadın kooperatifi kuruldu
Gaziemir Belediyesi ile İSTÖP işbirliğinde Gaziemir Üretici Kadınlar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu
Başkan Şenol’dan öğretmenlere özel hediye
Başkan Halil İbrahim Şenol, Öğretmenler Günü’nde kentteki okullarda ve belediyenin kurslarında görev yapan öğretmenlere Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabını hediye etti
Gaziemir’de geri dönüşüm atağı
Gaziemir Belediyesi, ÇEVKO ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında evlerinde ziyaret ettiği vatandaşlara geri dönüştürülebilir atıklar hakkında bilgi verdi