Seçim Manifestosu

Gaziemir’e sevdalıyız, hizmete hazırız…

Burası doğduğum kent. Çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği, üniversiteye, askere gittiğim yer… Daha lise yıllarında peşine düştüğüm bir hayaldi, doğduğum bu kentte belediye başkanı olmak, bu kenti yönetmek, geleceğine şekil verebilmek…

Hayat bana herkese nasip olmayacak bu hayali gerçekleştirme şansını sundu. Gaziemir’e belediye başkanı olmak gibi bir büyük onuru ve tarif edilemez mutluluğu sundu.

Beş yıl boyunca bu büyük sevdanın heyecanıyla ve işini çok seven, gecesini gündüzüne katarak çalışan bir ekiple yola çıktık. Tek tek biliyordum eksiklerini bu kentin…

Yapılması gerekli proje ve hizmetleri bilmenin rahatlığı, bizlerden desteğini hiç esirgemeyen siz Gaziemirlilerin verdiği özgüvenle yola çıktık.

Yol haritamızı hazırlarken 20 yıl sonrasının ihtiyaçlarını karşılayacak bir altyapıyı kurmak vardı zihnimizde.

Nüfusu büyük hızla artan Gaziemir’in günlük ihtiyaçlarını karşılarken, 250 bin kişiye hizmet verecek altyapıyı, şantiyeleri, hizmet binalarını, sosyal donatı alanlarını, parklarını planlayıp hayata geçirdik.

Hizmet üssü haline getirdiğimiz sarnıç’ta fen işleri, park ve bahçeler müdürlüğü ile temizlik işleri müdürlüğünün şantiyelerini kurduk.

Kendi çiçeğimiz ile fidanlarımızı ürettiğimiz sera ve fidanlıkları, kendi kent mobilyalarımızı ürettiğimiz ahşap ve metal atölyelerimizi kurduk.

Gaziemir’in 30 yıllık rüyası olan yeni belediye hizmet binamızın inşaatı tamamlanıyor. Çok yakında hizmetinize sunacağız.

Bir devlet hastanesi ve üniversitesi yoktu bu kentin. Üniversite sözümüzü sarnıç’taki havacılık meslek yüksek okulu ile henüz ilk yılında hayata geçirdik. Devlet hastanemiz artık halkımızın hizmetinde...

Eğitimli ve sağlıklı kentler hızla gelişir diyerek başlattığımız projeleri bugün devlet ve diğer belediyeler örnek alıyor.

GAZİGEM’de bu yıl 3 bin öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veriyor, ailelerinin cebine 10 milyon lira bırakıyoruz.

Bu kentte doğumdan ölüme her yaştan insanın hayatına dokunan projelerle fark yarattık. Hasta, yatalak ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız için hayata geçirdiğimiz evde yaşlı bakım hizmetimiz devlete bile örnek oldu.

Devlet istatistik enstitüsü araştırması ile Türkiye’nin en hızlı ve en modern gelişen ilçesi seçilen Gaziemir’de başka neler oldu diyen varsa,

 • İzmir’in en büyük sahnesine sahip festival alanı,
 • Butik müzeciliğin ilk örneği olan nostalji merkezi anı evi,
 • Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği adına yapılan kültür evi,
 • Bu kente ismini veren Seydi Baba adına yapılan türbe ve rekreasyon alanı,
 • Kadınları sosyal ve ekonomik hayata çektiğimiz 13 adet semt evi ve bir çamaşırhane,
 • Sentetik buz pisti ve yenilenen tenis kortları,
 • Geleneklerimizi ve zamansız kayıplarımızın hatıralarını yaşatan tematik parklar,
 • İşsizlerimize deva olan Cv bank,
 • Halk arasında iyilik bankası olarak anılan gıda bankası yardımlaşma derneği,
 • Hoşgeldin bebek projesi,
 • 7 gün 24 saat cenaze hizmetleri ve taziye ekibi,
 • Sarnıç’a ayrı hava getiren Mümin Gençoğlu Sosyal Tesisleri,
 • Yerli ve yabancı heykeltıraşların elinden çıkan soyut heykeller,
 • Duvarlara kayrak taşından motiflerle hayat veren çalışmalar,
 • Engelli vatandaşlarımız için hazırlanan fiziki çalışmalar ve eğitim hamleleri,
 • Her yaştan insanımızın spor yapma olanaklarının çeşitlendirilmesi

gibi sayısız proje, hizmet ve faaliyetleri görebilirler.

Bir kentin gelişimi ve belediyecilik hizmetleri sadece yol, kaldırım ve kanalizasyon yapmak değildir.  Kaliteli yaşam olanakları sunduğumuz insanlarımızı mutlu eden, geçmiş ve gelecekle olan bağlarını doğru kurgulayan, vizyon projelere de ihtiyaç vardır.

Bir kente 4,5 yılda 60 binden fazla fidan diken, geri dönüşümü İzmir’de hayata geçiren Gaziemir Belediyesi çevre ve doğaya sahip çıkma konusunda öncülük etmektedir.

Bu kentin tarihi ve kültürel yaşamıyla ilgili çalışmalar da geleceğe doğru başlattığımız yolculuğun önemli yapı taşlarıdır.

Bu süreçte basılan 12 adet kültürel yayın, soyut heykeller, 59 ayrı branşta verilen kurslar, dünyanın en eski dördüncü botanik bahçesinin izlerinin bulunması, İzmir’in ve ülkemizin tarihi, doğal ve kültürel önemi olan yörelerine düzenlenen geziler de ayrı bir öneme sahiptir.

20 yılını planlayıp önümüzdeki 20 yılının altyapı ve ihtiyaçlarını hazır hale getirdiğimiz Gaziemir artık İzmir’in yeni yıldızıdır. Aktepe ve Emrez’de hayata geçecek olan kentsel dönüşümle Gaziemir bu konuda da İzmir’de öncülük edecektir.

Fuarın burada inşa edilmeye başlanması, raylı sistemin ilçemizde faaliyete geçmesi, modern alt ve üst geçitler başta olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları devam ediyor.

Adnan Menderes Havalimanı ile İzmir’i dünyaya bağlayan bir transfer noktası olan Gaziemir, Türkiye’nin en modern endüstri parkı ESBAŞ ve Sarnıç sanayi bölgesiyle dev bir istihdam bölgesidir.

Özel sektör yatırımlarının da gözdesi haline gelen bu ilçeyi bir dünya kenti yapmak için gereken hazırlık, azim ve kararlılığa sahibiz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin beş yıl daha göreve devam etmem için yeniden aday göstermesinin gururunu sizlerle paylaşırken, bitmez bir enerji ile sizlere hizmet vermeye söz veriyorum. Bu kentte devam eden hızlı gelişimin doğru ve sağlıklı biçimde sonuçlanmasını istiyorum.

Tarihi ve kültürel yapısı, çevre ve doğası, sosyal donatı alanları ve modern yerleşim birimleriyle kendi kimliğini kazanacak bir kent yaratmak yeni ve büyük hedefimiz.

Bugüne kadar bizden desteğini bir gün bile esirgemeyen siz sevgili Gaziemirliler bu yoldaki en büyük güvencemizi oluşturuyor.

Birlikte düşünüp ortak akılla yönettiğimiz bu kentte bir dönem daha görev yapmak için yetkiyi sizden alır, hesabı da siz sevgili vatandaşlarımıza veririz.

Geçen 5 yıllık sürede göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğin dışında yaptığınız tüm eleştiri ve uyarılar için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Hayatı birlikte paylaştığımız, birlikte nefes alıp verdiğimiz, çocuklarımızı yetiştirip büyüttüğümüz, birlikte gülüp birlikte ağladığımız bu kentin geleceğe olan yolculuğunda yanımızda olmaya, güç vermeye devam edin.

Birlikte güzel ve mutlu günler göreceğiz diyerek bir kez sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Biz bu kenti seviyoruz, sizler için varız, sizler için çalışıyoruz. Kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açıktı, hep açık olacak.

 

Destek ve ilginiz bizlerle önümüzdeki dönemde de esirgemeyin. Hepinize mutluluk, sağlık ve güzel günler diliyorum.

 

HABERLER
Gaziemir Belediyesi ‘işaret diliyle konuşacak’
Gazi Mahallesi Muhtarı Sultan Güllü’nün önerisiyle hazırlanan, Gaziemir Belediyesi tarafından proje haline getirilen çalışmayla, belediye personeli işaret dili öğreniyor
Kursiyerlerden muhteşem sergi
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği resim kursuna katılan yetişkin kursiyerlerin çizdiği resimler ‘Sevgiyle kağıda dökülenler’ isimli sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu
Gaziemirliler Öykü ve tüm çocuklara umut oldular
Gaziemir Belediyesi ile Kızılay işbirliğinde Öykü Arin için düzenlenen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına belediye personeli ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi
Uğur Mumcu Gaziemir’de anıldı
Gaziemir Belediyesi, ölümünün 26. yıldönümünde gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu ‘Bugün ne yazsam’ isimli oyunun sahnelendiği etkinlikle andı
Gaziemirliler yeni yıl için pedalladı
Gaziemir Belediyesi’nin ‘Doğa için pedalla’ sloganıyla düzenlediği yeni yıla merhaba bisiklet turuna katılan her yaştan bisikletçi Sarnıç Gölet’e kadar pedal çevirdi
İyiki doğdun Nazım!
Nazım Hikmet doğumunun 117. yılında belediye ile dernek işbirliğinde düzenlenen etkinlikte Gaziemir’de anıldı
Dönüşüm iyi gelecek!
Gaziemir Belediyesi ile ÇEVKO işbirliğinde geri dönüştürülebilir maddeler, geri dönüşümün önemi ve süreçlerini anlatan ‘Dönüşüm iyi gelecek’ isimli oyun öğrencilerle buluştu
Çocuk kursiyerlerden yeni yıl sergisi
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği resim ve karikatür kurslarına katılan çocuk kursiyerlerin eserleri ‘Resim ve Karikatür Yeni Yıl Sergisi’ ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu
Yeni dostlarla yeni yıla merhaba
Kentte yaşayan 60 yaş ve üstü vatandaşlara hizmet veren Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi üyeleri burada edindikleri yeni arkadaşlarıyla yeni yıla merhaba dedi
En özel yeni yıl eğlencesi
Gaziemir Belediyesi’nin sağlık üssü Sağlık Köyü’ndeki Alzheimer-Demans Danışma ve Dayanışma Merkezi’nden yararlanan hastalar ile aileleri yeni yıl eğlencesinde gönüllerince eğlendi